mayceehyde89
mayceehyde89 mayceehyde89
  • 21-10-2022
  • Mathematics
contestada

You only have $47. There is a tax rate of 4.6%. How much can you spend and still have enough to pay for taxes?

Respuesta :

Otras preguntas

What is the unit rate of students to teachers as a fraction
A developer of a relational database refers to a file as a
what increases the amount of light that bends passing through a lens a. greater curve b. smaller curve c. thicker edge d. thicker center
What's 12/20 in simplest form?
Shakespeare wrote plays over a period of approximately:a) five yearsb) ten yearsc) twenty yearsd) thirty years
Joey works 20 hours a week. If he works for 10 months continually, how many hours will he have worked? (1 month = 4 weeks)
Compare Christianity to Buddisam
Carter co. sells two products, arks and bins. last year, carter sold 14,000 units of arks and 56,000 units of bins. related data are:
Which person is undergoing the fastest rate of growth? A A 6-month old boy incorrect answer B A 9-year-old girl incorrect answer C An 18-year-old boy incorrect
HELP!!! A circular pool is enclosed by a square fence so that the pool touches the fence in four places. If the circumference of the pool is 100π feet, how muc