leii55 leii55
  • 23-09-2022
  • Mathematics
contestada

The price of candy is 36 cents for 4 ounces.
How much will 1.5 pounds cost?

Respuesta :

Otras preguntas

Who was the Danish immigrant who photographed immigrant life to make people aware of the problems immigrants faced in the United States?
four words that contain the small word which means the opposite of ''out
4/5 of what number is 60
How was the family central to the Puritan community?
Condition with frequent incidents of sudden, involuntary deep sleep is what?
What is the value of n? 40= -5n/8
What is a credible peer-reviewed source?
Solve and explain the inequality problem 13x +-7(-2+x) is greater or equal to 4x + -10
what is 7/8 in a whole number
The information for two pay as you go cell phone companies is given On call 3.5 hours :$10 1/2hour:1.25 What is the unit rate in dollars per hour for each com