vanessagallegos7745 vanessagallegos7745
  • 22-09-2022
  • Mathematics
contestada

If a unit price label has a unit price of 13.5 cents per ounce, how much is the total price for a 24 ounce package? a. $0.32 b. $0.56 c. $1.78 d. $3.24 please select the best answer from the choices provided a b c d

Respuesta :

Otras preguntas

Why are we consumers from birth to death?​
1- Should we stop harmful traditions? 2- How can we protect others from dangerous traditions?
please help quickly!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Of the following nations which were able to maintain the most trade with the U.S.? during ww1 Germany Great Britain Russia Austria-Hungary
2. Energy that is stored in an object because of its temperature is called ___________________. *
Find the area of the semicircle. Round your answer to the nearest hundredth. 24in
WHOEVER ANSWERS CORRECTLY WILL BE BRAINLIEST! The diameter of the circle above is 40 in. What is the circumference of the circle? (Use = 3.14.) A. 125.6 in B
Find the point at which the line f(x)=3x-15 intersects the line g(x)= -4x+13
Why do plants of the fields become yellowish?​
Given 4x-7 determine which of the following lines will be perpendicular to given line HELPill mark brainest