beyonce7828p2f9yz beyonce7828p2f9yz
  • 22-09-2022
  • Business
contestada

United Snack Company sells 50-pound bags of peanuts to university dormitories for $14 a bag. The fixed costs of this operation are $100,000, while the variable costs of peanuts are $0.12 per pound.

United Snack Company sells 50pound bags of peanuts to university dormitories for 14 a bag The fixed costs of this operation are 100000 while the variable costs class=

Respuesta :

Otras preguntas

I need help asap plssss
y = 2x + 4 y = 2x + 4 y = -1/4x + 2 y = -1/4x + 2
why is the digestion of starch to glucose necessary
Humphreys' collecting data for the Tearoom Trade study under the pretense that he was a lookout is an example of a violation of the principle of:
What happened at Lexington and Concord? The British won a battle over the Minutemen. The British discovered soldiers. The war was declared over. The British dis
The lens of the eye is held in place by the ___
Why did people refer to Washington as "the American Cincinnatus"? He preferred fighting to farming. He deeply cared for his troops. He was a diplomat and a sold
Marie purchases a test to use for customer service representative applicants. The vendor that sells her the test explains that the test has been successfully us
PLZ HELP ASAP! Select 3 examples of pure substances Nitrogen gas, A cheeseburger, Ocean water, A glass of sweet tea, Oxygen​
Referring to the figure, find the midpoint of __ AE.