hannahlittle2207 hannahlittle2207
  • 22-09-2022
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells a bag of 6 oranges for $5.64. How much would it cost for 8
oranges?

Respuesta :

Otras preguntas

This helps to flavor food but too much can be harmful, especially to blood pressure. Fats Sugars Vitamins Soduim Pepper ..
All living things break down _________ to make energy. carbon dioxide fuel light water
Which of these best describes hieroglyphics? Hieroglyphics were pictorial representations of information. Hieroglyphics were only used by Egyptians.
Which of these describes the Apollo 11 flight plan as a historical document? historical interpretation personal narrative primary source document secondary sour
To determine the appropriate landing speed of an airplane, the formula D = .1x 2 − 3x + 22 is used, where x is the initial landing speed in feet per second and
How did Enlightenment thinkers approach the study of government?..
write the fraction 216/360 using the smallest whole numbers
25.83 is 52.5% of what number
Schedules A bus makes 28 stops every 2 hours.How many stops does it make in 3 hours?in 4 hours?
is a arctic wolf a herbivore, carnivore or omnivore. (List at least 5 examples of their meals)