hrt4bin hrt4bin
  • 21-09-2022
  • Chemistry
contestada


8. A 9.7 ounce milk shake costs $3.45. There are 16 ounces in a pound. Determine the cost of a 5.5kg milkshake.

(454g per pound)
(10^-3 kilo unit = 1 unit)

8 A 97 ounce milk shake costs 345 There are 16 ounces in a pound Determine the cost of a 55kg milkshake 454g per pound 103 kilo unit 1 unit class=

Respuesta :

Otras preguntas

¿Los...... ..Tienen dos hileras de rodillos con un camino de rodadura esférico común en el aro?​
President Company purchased merchandise from Captain Corporation on September 30, 2024. Payment was made in the form of a noninterest-bearing note requiring Pre
A chemical process by which compounds can be broken down into simpler substances is called
Triangle Theorems What is the value of x? x Is (V,K) (V,Y) 22ft (V,T) 77ft (T,K) 87.5ft (K,Y) ?
Help please!!!!! I need to get this right ​
Calculate the enthalpy of the reaction: 2 B2O3 (s) → 4 B(s) + 3 O2 (g) given the following pertinent information: 1. B2O3 (s) + 3 H2O (g) → 3 O2 (g) + B2H6 (g)
Crime victim advocates should always be committed to ensuring that their clients achieve social ______.
quelqun peut m’aider svp?
Quien es el oponente en la no vale over de Ramón marrero
F(x)=−3/4x^2 3x 1 g(x)=x√−1 what is the solution to f(x)=g(x)?