darlenelupercio01 darlenelupercio01
  • 24-08-2022
  • History
contestada

Lets graph it to make it more clear 1. If we grow 5
herbivores what is
our opportunity
cost?
JURASSIC PARK
Herbivores
10-
0
2
Herbivores v Predators PPF
Predators
Park Survey Team
10
2. If we are at 2
predators, what is
the opp. cost of 4
more?
3. Why is this line
straight and not
curved?
4. What type of dino
takes longer to
grow?

Lets graph it to make it more clear 1 If we grow 5 herbivores what is our opportunity cost JURASSIC PARK Herbivores 10 0 2 Herbivores v Predators PPF Predators class=

Respuesta :

Otras preguntas

What kind of landscape is north cascades national park?
A pine tree is a _____.
Fill the blanks with an expression that means "I like." Answer los gatos negros
What is DNA made of?
Which unit rate is the lowest price per ounce? choice a.25 ounces of potato chips for $3.49 choice b.45 ounces of potato chips for $4.79 choice a choice b the
How did the Wright Brothers affect transportation
Suppose that we have the least squares regression line y = 3 + 2x and that the sum of the squares of the errors (sse) for this line is 13,712. what can be said
(square root of 12 + 6) (-square foot 8 - square root 2)
Determine the sign of cos pi divided by seven without using a calculator.
A scientist now has exactly 4.365 liters of water in a container. There were 5 liters of water in the container, but some of the water evaporated.How much water