alexanderpc alexanderpc
  • 22-08-2022
  • Mathematics
contestada

Hudson bought snacks for his team's practice. He bought a bag of apples for $1.59
and a 10-pack of juice bottles. The total cost before tax was $7.39. Write and solve an
equation which can be used to determine x, how much each bottle of juice cost.

Respuesta :

Otras preguntas

Find the area of a figure
PLZ HELP ITS FOR A EXAM Read this sentence from the essay: And if you have any doubts, you must not have seen a dog rolling on its back, tongue lolling about,
5. In the figure shown, what is the value of x? (6x + 10 (x + 179) (4x - 34)
Algebraic expression for six times 4 Less Than 3 times x
Urgent help!! PLEASE
What was James Madison's big worry about framing a new Constitution? a.) Tyranny of a Few - too much power in the hands of a few people b.) Tyranny of One - to
Ashley buys 144 bags of flour. she plans to use 12 bags of flour each week. how many weeks will it take for her to use 96 bags of flour?
Can someone help me? ‍
help am dying Aaaaaaaa​
1. Voy a una fiesta y a mi __________________ llevar un vestido bonito. Your answer: te gusta le gusta me gusta nos gusta if you speak Spanish please help me?