bjones0191ou0dcq bjones0191ou0dcq
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

kori spent $46.20 on 12 gallons of gas. What was cost per gallon?

Respuesta :

LightFighter
LightFighter LightFighter
  • 25-03-2021

Answer:

$3.85

Step-by-step explanation:

$46.20 divided by 12 and you get $3.85

Answer Link

Otras preguntas

how does phosphorus reach surface waters​
In which type of us election is it possible for the winning candidate to get fewer popular votes than the opposing candidate
Normal visual sensation in the absence of complete visual perception is best illustrated by
can someone find the slope of these points- (8,20) and (4,61) pls write out your steps too pls!!!
What most likely happens if water flows through a permeable soil layer and reaches a clay layer?
Heather has a bag with 3 marbles, 6 tennis balls, 2 apples, and 4 books. What is the ratio of books to tennis balls?
Zeituni's standard deduction on her federal income tax return is $5700. If she paid $4670 in state taxes and $1180 in mortgage interest last year, should she us
The bergeron process operates only in warm clouds. True False
Can you please give me the answer
Farmers could plant more wheat because they could harvest it more quicklytrue or false