maddyqueenpettway
maddyqueenpettway maddyqueenpettway
  • 24-11-2020
  • Mathematics
contestada

A farm lets you pick 3 pints or raspberries for 12.00 how many pints do you get per dollar

Respuesta :

h8vnzjfy6q
h8vnzjfy6q h8vnzjfy6q
  • 24-11-2020
you get 1/4 a pint for 1 dollar. Because each pint is 4$,
Answer Link

Otras preguntas

The word "cardio" refers to?
Suppose f(x) = ab^x is an exponential GROWTH function. Which function, then, represents exponential DECAY?
A store is selling 5 cans of tomato sauce for $4.50. What is the unit price?
Tapeworms and lice are examples of that can cause diseases in humans
Which expression can be used to convert 22 Australian dollars to US dollars
Companies hired Pinkertons to
Which of the following is a redundant pair? fond memories positive result vast openness extended stay
the average person loses about 8 x 10 to the first Power has a hairy State about how many strands of hair does the average person lose in nine days
When the plot of a story includes the main character’s internal conflict, which of the following may be true? A. The theme concerns an emotionally uplifting top
5x + 2y =12 - 6x - 2y = - 14