idk2454467 idk2454467
  • 21-11-2020
  • Mathematics
contestada

A small ice cream cone costs $2.00, a medium costs $2.75, and a large costs $3.25. Special toppings cost
extra. Melanie's medium cone with 2 toppings cost $3.35. What is the unit rate of cost per number of toppings
for a medium cone?

A small ice cream cone costs 200 a medium costs 275 and a large costs 325 Special toppings cost extra Melanies medium cone with 2 toppings cost 335 What is the class=

Respuesta :

6691773675
6691773675 6691773675
  • 21-11-2020

Answer:

0.30 per topping

Explanation:

3.35 - 2.75= 0.60

0.60 / 2 = 0.30

Answer Link

Otras preguntas

find x using the ratio of the sides 12 cm and 16cm​
Write a word or phrase beginning with each letter of the word GOLD that describes the properties of these gold coins
Could someone help plz
In 3-5 sentences why was it important for americans to move west ? what difficulties did they have?
Can someone please help me with this
Thesis: For the book cinder !!!HELP!!!!!
1/3(x-7)=5 what does x equal
a. Missing x:-2 Missing y:0 c. Missing x:-2 Missing y:2 b. Missing x:0 Missing y:1 d. Missing x:-1 Missing y:1
Earth's crustal bedrock at the Mid-Atlantic Ridge is. composed mostly of 1. Basalt with a density of 2.7 g/cm3 2. basalt, with a density of 3.0 g/cm 3. granit
PLS HELP ASAP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Which countries are incorrectly labeled? Choose all that apply.1. China2. India3. Kazakhstan4. Pakistan5. Japan6. Vietnam7. Sou